+90 216 4193030
 • English
  Yeni Mercedes-Benz C Serisi tanıtıldı.
  Yeni Mercedes-Benz C Serisi tanıtıldı.

            Alman otomotiv devi Mercedes'in en önemli modellerinden biri olan C-Serisi, yeni tasarımı ve teknolojik özellikleriyle tanıtıldı. Otomobilin Türkiye'de yılın son çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

            Mercedes'in D segmenti modeli olan C-Serisi baştan aşağı yenilendi. Yenilik aslında dışarıdan az gözükse de tamamen yeni bir şase üzerinde gerçekleşti. Otomobilin tasarımı duyusal sadelik tasarım anlayışına göre şekillendi. Aynı E-Serisi ve S-Serisi'nde olduğu gibi...

            Otomobil dışarıdan incelendiğinde kısa ön tampon-tekerlek mesafesi, uzun dingil aralığı ve geleneksel bagaj çıkıntısıyla dinamizmi vurguluyor. Motor kaputu üzerinde olan dikine çıkıntılar güç kubbesi olarak adlandırılmış ve otomobile oldukça da agresif bir görünüm katmış. Geleneksel gövde orantısı yaklaşımı, ''Cab-backward'' tasarım doğrultusunda ön cam ve yolcu bölmesi arkaya doğru taşınmış.

            Aracın içine göz attığınızda ise yeni S-Serisi'nden tanıdık MBUX multimedya sistemi hemen dikkat çekiyor. Ayrıca E-Serisi'nde kullanılan sportif direksiyonun yeni C-Serisi'nde de kullanıldığını belirtmekte fayda var. 

            Sürücü kokpitini yüksek çözünürlüklü bir LCD ekran domine ediyor. Havada süzülüyor gibi duran ekran, kokpitin geleneksel yuvarlak göstergeli ekranlarından farklı görünmesini sağlıyor. 10,25 inç (26 cm) ve 12,3 inç (31 cm) olmak üzere iki ekran boyutu seçeneği bulunuyor.

            Yeni C-Serisi C180, C200 ve C300 model isimlerine sahip olacak. C180 1.5 litrelik 4 silindirli benzinli 179 hp motora sahip olacak. C200 ise C180'deki aynı motora sahip olacak ama 207 hp güç üretecek. C300 ise 2.0 litrelik 4 silindirli bir motora sahip olacak ve bu motor da 258 hp güç üretecek. C200 ve C300 modelleri 4Matic çekiş sistemiyle de satın alınabilecek.

  Diğer Paylaşımlar