+90 216 4193030
 • English
  Volvo'nun 2030 Yılında Tüm Modelleri Elektrikli Olacak
  Volvo'nun 2030 Yılında Tüm Modelleri Elektrikli Olacak

            İsveçli markanın Çinli sahibi Gelly Holding yaptığı açıklamada, markanın tüm ürün gamının 2030 yılına kadar tamamen elektrikli olacağını ve bu 10 yıllık sürecin sonunda fosil yakıtlı motorların aşamalı olarak üretiminin sonlandırılacağını belirtti.

            Volvo markasının CEO'su Hakan Samuelsson, elektrikli araçlara gelecekteki talep sorulduğunda gazetecilere ''Benzinli motorla gerçekten kalmak isteyen hiçbir müşterinin olmayacağına tamamen ikna oldum. Elektrikli bir arabanın müşteriler için daha çekici olduğuna inanıyoruz.'' dedi.

            Gelly Holding Group'un sahibi olduğu Volvo, önümüzdeki birkaç yıl içinde tümü yalnızca çevrimiçi olarak satılacak olan yeni bir elektrikli otomobil ailesinin piyasaya sürüleceğini söyledi. Volvo, daha sonra ikinci tamamen elektrikli modeli olan C40'ı tanıtacak.

            Samuelsson, Volvo'nun elektrikli modelleri için kablosuz güncellemeleri ve düzeltmeleri içereceğini söyledi. Otomobil üreticileri, Avrupa ve Çin'de CO2 emisyonu hedefleriyle karşı karşıya kaldıklarından dolayı sıfır emisyonlu modellere geçmek için birbirleriyle yarışıyorlar. Ayrıca bazı ülkelerin en önemli şehirlerinde bazı önlemler de alınıyor.  

            Reuters'ın haberine göre İsveçli marka Volvo, model serisinin karmaşıklığını ''radikal bir şekilde azaltmak''ve müşterilere ''şeffaf fiyatlandırma'' sağlamak için çevrimiçi satış kanallarına büyük yatırım yapacağını söyledi. Volvocars.com aracılığıyla müşteriler, hızlı teslimat için önceden yapılandırılmış basitleştirilmiş elektrikli Volvo'lar arasından seçim yapabilecek.

            

  Diğer Paylaşımlar